Ohlédnutí za uplynulými večery

Slyšíte o takovém večeru poprvé? Váháte, zda přijít nebo ne? Nebude to „náborovka“ do kláštera nebo jen zbožná nuda? Co na to říct… Přijďte a uvidíte. Takhle to viděli účastníci minulého setkání:

  • Minulé ročníky mi to nikdy časově nevyšlo. Až letos, protože před otázkou své životní cesty stojím víc než kdy dřív, jsem si dala opravdu velký pozor, abych měla čas a mohla dorazit.
  • Tento večer byl pro mě velkým přínosem, především i z toho důvodu, že ač jsem pokřtěn záhy po narození, tak větší kontakty s katolickou církví mám až v posledních dvou letech. Byla to pro mě příležitost dozvědět se o řeholnících něco víc. Dalším přínosem pro mě byla také možnost poslechnout si, jak tyto osoby vnímají víru a své povolání.
  • Velice oceňuji, že setkání bylo jakýmsi přátelským seznámením s řeholním povoláním jako takovým a nebylo žádným „nuceným“ náborem do řeholí, takže mladým lidem byla dána volnost se případně s konkrétními řeholními společenstvími seznámit více během přestávky, neformálního setkání u občerstvení nebo při rozhovorech během adorace.
  • Potěšilo mě, že v průběhu večera zazněly některé otázky, které jsem poslala, ale možná paradoxně mě zaujaly víc odpovědi na úplně jiné otázky. Pro mě osobně byla nejzajímavější část s otázkami a odpověďmi. Byla jsem ráda za možnost napsat je anonymně předem.

Na kanálu Řeholníci spolu na YouTube můžete sledovat záznam duchovního impulzu jezuity otce Františka Hylmara o rozpoznávání povolání k zasvěcenému životu a také panelovou diskusi nad mnohdy velmi osobními – a o to zajímavějšími – dotazy hledajících. Moderátorkou večera byla sestra paulínka, před mikrofon zasedli dominikán, oblát, františkánka, sestra z komunity Chemin Neuf, pallotin a cisterciák.


Zpět